Strona główna Technologia Jakie akcesoria do tabletu? Przegląd najpopularniejszych gadżetów

Jakie akcesoria do tabletu? Przegląd najpopularniejszych gadżetów

131
PODZIEL SIĘ

Nie od dziś wiadomo, że kupno tabletu, tak jak i innej elektroniki mobilnej (laptopy, smartfony) pociąga za sobą inwestycję w różne gadżety, specjalnie do niego dopasowane. Z jednej strony akcesoria mają zabezpieczać urządzenie przed uszkodzeniem i zepsuciem, z drugiej ułatwiać korzystanie z niego. Bogaty asortyment takich produktów znajdziemy w profesjonalnym sklepie Sferis.

Etui na tablety

Bez wątpienia pierwszą rzeczą po jaką sięgamy, jako właściciele nowego tabletu jest etui. Na www.sferis.pl znajdziemy pokrowce w różnych formach i kolorach. W zależności od tego czy zależy nam na zachowaniu niewielkich gabarytów urządzenia i ochronie wyłącznie jego tyłu, etui ma nam służyć jako zabezpieczenie sprzętu tylko w czasie podróży czy też dodatkowo pełnić funkcję podpórki, wybierać możemy spośród pokrowców silikonowych na tył tabletu, wykonanych z miękkiego materiału i zapinanych na suwak oraz tych, w formie książki (chroniących tył i ekran) ze specjalną podpórką.

Folie ochronne do tabletów

Jako, że w tablecie ogromną rolę odgrywa dotykowy ekran, warto porządnie go zabezpieczyć. Stąd niezależnie od tego, czy wyposażyliśmy nasz sprzęt w etui, folia na wyświetlacz może okazać się niezastąpiona. Tylko ona uchroni ekran przed zarysowaniem, a dodatkowo zamortyzuje siłę ewentualnego upadku bądź uderzenia. Z technologią szkła hartowanego możemy mieć zaś 100% pewności, że naszemu tabletowi nic nie grozi. Z kolei folie matowe, które zmniejszają odbicia światła od ekranu, sprawią, że podczas czytania nasze oczy nie będą tak szybko się męczyły.

Klawiatury do tabletów

Podstawową zaletą tabletów jest to, że łączą one w sobie mobilność smartfonów oraz wydajność i wygodę pracy jak na laptopach. Jeśli bowiem dodatkowo wyposażymy nasze urządzenie w klasyczną klawiaturę podłączaną krótkim kabelkiem lub za pomocą technologii bluetooth, możemy z tabletu korzystać tak jak z przenośnego laptopa. Praca nad tekstem, mailowanie, czatowanie z przyjaciółmi na komunikatorach jest o wiele bardziej komfortowe z tradycyjną klawiaturą aniżeli dotykową, wyświetlaną na ekranie.