Strona główna Dom i wnętrze Czym jest doradztwo energetyczne i kto świadczy usługi tego rodzaju?

Czym jest doradztwo energetyczne i kto świadczy usługi tego rodzaju?

119
PODZIEL SIĘ

Doradztwem energetycznym można nazwać specjalistyczną usługę o charakterze doradczym oferowaną przez wyspecjalizowane firmy zajmujące się aspektami związanymi z szeroko pojętą energetyką. Jednym z przedsiębiorstw zajmującym się oprócz doradztwem energetycznym między innymi usługą wystawiania świadectw energetycznych oraz badań z wykorzystaniem kamery termowizyjnej jest Unicon. Ze świadczenia doradztwa energetycznego skorzystają np. firmy deweloperskie planujące budowę nieruchomości. Co ważne, usługa doradcza jest możliwa również w przypadku domu który został już wybudowany bądź czynności zmierzające do jego powstania dalej trwają.

Kto może skorzystać z usługi doradztwa energetycznego?

Wbrew wielu opinii z którymi można się spotkać szeroko rozumiane doradztwo energetyczne nie jest skierowane tylko i wyłącznie do dużych firm deweloperskich budujących osiedla lub kompleksy biurowe (choć oczywiście jest to duża część klientów firm zajmujących się doradzaniem w kwestiach energetycznych). Nie istnieją żadne przeszkody do tego, aby osoba prywatna skorzystała z usług takich przedsiębiorstw które pomogłoby np. w kwestiach związanych z montażem instalacji energetycznych we wskazanej nieruchomości.

Czym charakteryzuje się doradztwo energetyczne?

Na stronie www.unicon-termo.pl można zapoznać się z dokładnymi zagadnieniami których treść jest poruszana podczas większości spotkań z klientami (w zależności od specyfiki zlecenia). W ramach doradztwa energetycznego osoba zainteresowana usługami tego rodzaju może liczyć między innymi na rozmowę o tym jakich materiałów budowlanych należy użyć przy produkcji instalacji energetycznej lub o tym co należy zrobić, aby ochronić budynek przed wszelakimi negatywnymi warunkami atmosferycznymi.