Strona główna Zdrowie i Uroda Jak dobrać dietę, która pozwoli zmienić nawyki żywieniowe i poczuć się dobrze?

Jak dobrać dietę, która pozwoli zmienić nawyki żywieniowe i poczuć się dobrze?

206
PODZIEL SIĘ

Bez wątpienia to, w jaki sposób się odżywiamy odbija się na naszym zdrowiu, samopoczuciu i pozostałych aspektach życia. Dobrze zbilansowana dieta nie tylko umożliwia nam prawidłowy rozwój, ale także skuteczną naukę i pracę. Jednak, jak się okazuje produkty i składniki, które jednym zapewniają siłę, energię i świetny nastrój, innym mogą zaszkodzić. Stąd do tematu żywienia należy podchodzić bardzo indywidualnie. Tym bardziej, że nie bez znaczenia są nasze smakowe gusta. Jak spośród miliona dostępnych diet wybrać dla siebie złoty środek? Z pewnością warto zaufać specjalistom z cateringu dietetycznego Kuźnia Zdrowia.

Odpowiednie zbilansowanie – podstawa skutecznej diety

Prawidłowo skomponowana dieta powinna dostarczać organizmowi odpowiednich ilości protein, tłuszczów i cukrów, błonnika, witamin oraz mikro- i makroelementów. A zatem, poszczególne posiłki muszą zapewniać taką ilość substancji odżywczych, która zapewni nam wystarczająco dużo energii, zaspokoi potrzeby wynikające z zachodzenia procesów wzrostu organizmu, a także procesów naprawczych.

Styl życia ma znaczenie

Jak czytamy na www.kuźnia-zdrowia.pl dieta powinna wynikać z naszego trybu życia oraz stanu zdrowia. Liczy się więc to, czy całe dnie spędzamy raczej w pozycji siedzącej, czy pracujemy fizycznie, czy w wolnej chwili odwiedzamy basen, siłownie, biegamy, czy też kładziemy się na kanapie z książką, czy jesteśmy okazami zdrowia, czy cierpimy na jakieś choroby i inne dolegliwości. Wszystko to bezpośrednio przekłada się bowiem na zapotrzebowanie naszego organizmu na określone składniki. Doświadczeni dietetycy przede wszystkim muszą potrafić dobrać dietę, która będzie spełniania kryteria wynikające w sposób naturalny z potrzeb naszego organizmu.