Strona główna Dom i wnętrze Dywan w salonie

Dywan w salonie

62
PODZIEL SIĘ

 

Współcześnie trendy aranżacyjne stawiają na nowoczesne wnętrza – minimalistyczne, w stonowanych kolorach. Spora część osób za taką modą podąża. Inni zaś preferują wnętrza przytulne, ciepłe i pełne kolorów. Jednym z elementów wyposażenia, który tworzy taką właśnie atmosferę jest dywan. Położony na podłodze w salonie sprawia, że pokój staje się miejscem przyjaznym dla ciała i dla duszy. Sklep Carpet For You w swojej ofercie posiada takie dywany, z pomocą których można połączyć nowoczesność i ciepło domowe.

Dywan w salonie loftowym

Otwarte przestrzenie, ogromne okna i funkcjonalny minimalizm – to właśnie cechy charakterystyczne dla stylu loftowego, jednego z najbardziej pożądanych współcześnie w aranżacji wnętrz. Pofabryczne wnętrza mają niepowtarzalny klimat i nadają indywidualnego charakteru pomieszczeniom. W taką stylistykę wpisują się dostępne na www.carpetforyou.pl dywany gładkie, imitujące pofabryczną podłogę oraz stylizowane na stare i lekko zniszczone. Również dywan z fabrycznie odtworzonymi skazami, takimi jak przetarcia czy zadeptanie, doskonale komponuje się z betonowymi nawierzchniami oraz z drewnianymi meblami stylu industrialnego. Preferowane kolory to szarość, biel i brąz. Najlepiej sprawdzają się sztywne włókna, nawiązujące do surowości i prostoty.

 

Dywan w salonie skandynawskim

Skandynawski design jest minimalistyczny, cechuje się jasnymi lub pastelowymi kolorami i jak najprostszą forma. Dzięki swej lekkie, delikatnej formie potrafi uszlachetnić każde miejsce. Stwarza ład i harmonię nawet w najbardziej chaotycznym pomieszczeniu. Styl skandynawski jest bliski naturze – pełen obecności drewna, naturalnych materiałów i kolorów zaczerpniętych z przyrody. Dywan w kolorze subtelnej zieleni ożywi i podkreśli naturalność wnętrza. Z kolei chodnik w pastelowych odcieniach różu czy błękitu nada ciepła. Dobrym pomysłem są również wzory florystyczne.