Strona główna Biznes Franchising – mój biznes, twoje logo

Franchising – mój biznes, twoje logo

168
PODZIEL SIĘ

W Polsce po przemianach politycznych i gospodarczych w 1989 roku zaczęły pojawiać się słynne już wtedy w Stanach Zjednoczonych i zachodnich krajach europejskich sieci franczyzowe. Początkowo naszym rodakom licencji udzielali światowej sławy fastfood McDonald’s oraz francuska perfumeria Yves Rocher. Na przestrzeni lat również marki rodzime zaczęły rozwijać własne systemy. I tak dziś stanowią około 80% rynku.

Zanim się zdecydujesz

Licencja franczyzowa to inwestycja na długie lata. Wobec tego zanim podejmiesz ostateczną decyzję i kupisz dany pomysł, dobrze się nad tym zastanów oraz weź pod uwagę różne czynniki. Musisz przede wszystkim pamiętać o swoich indywidualnych preferencjach i upodobaniach. Ważne jest to, co cię interesuje i jaki produkt lub usługę chciałbyś sprzedawać. Kolejnym krokiem powinna być konfrontacje tego z rzeczywistym stanem rzeczy. Biznes musi w końcu się opłacać, przynosić zysk. Bardzo znacząca może okazać się uprzednia analiza rynku, zbadanie potencjalnego popytu na oferowane przez ciebie towary lub usługi, a także rozmowa z franczyzodawcą i jego konkurencją. Oczywiście dobrze byś prócz tego pozyskał jak najwięcej informacji o samej umowie i współpracy od dawcy licencji. Na koniec jeszcze kwestia finansowa. Aby zarobić, musisz na początku zainwestować, lecz nigdy nie ryzykuj całym dorobkiem życia.

Wybór sieci

Istnieje kilka strategii, według których poszukiwać można wymarzonej sieci franczyzowej. Jedną z nich jest rozmowa z działającymi franczyzobiorcami oraz przedsiębiorcami posiadającymi liczne lokale (prawdopodobnie są to systemy franczyzowe). Prócz tego możesz bezpośrednio skontaktować się z właścicielami firm, które przykuły twoją uwagę. Dobrym sposobem jest także śledzenie ogłoszeń w prasie branżowej i w internecie. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, zwróć uwagę czy firma możemy pochwalić się doświadczeniem w zakresie franchisingu.

Załóż swój własny biznes dzięki franczyzie http://rabat-detal.pl/