Strona główna Pozostałe Głośnik bluetooth do laptopa, tabletu i smartfona

Głośnik bluetooth do laptopa, tabletu i smartfona

144
PODZIEL SIĘ

Głośniki bluetooth to jeden z czołowych wynalazków XXI wieku. Większość z nas używa tych przydatnych urządzeń na co dzień. Doceniamy je szczególnie podczas mniejszych i większych podróży, biwaków na łonie natury, wakacyjnych imprez w ogrodzie i innych. Niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy możemy cieszyć się ulubioną muzyką w gronie przyjaciół i znajomych. Zwłaszcza, że ze względu na niewielkie gabaryty, zawsze możemy mieć te praktyczne akcesorium przy sobie. Sprawdźmy więc, na jakiej zasadzie działają dostępne w sklepie Sferis.pl głośniki bluetooth i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Głośniki bluetooth – informacje podstawowe

Przede wszystkim, w przypadku przenośnych, bardzo mobilnych głośników najważniejszym parametrem jest standard Bluetooth w głośniku oraz laptopie/tablecie/smartfonie. Powinien on być na takim samym poziomie, np. Bluetooth 3.0 lub 4.0. Prócz tego, oba sprzęty muszą mieć ten sam profil będący gwarancją dobrej jakości dźwięku. Najpopularniejszy jest A2DP, czyli Advanced Audio Distribution Profile. Poza tym, nie bez znaczenia jest kompatybilność, czyli wsparcie przez laptopy, tablety i smartfony z wyższej półki kodeka aptX, który pozwala na transmisję muzyki o jakości płyt CD. Liczy się jeszcze AVRCP, czyli Audio/Video Remote Control Profile – standard dotyczący sterowania dźwiękiem.

Głośniki bluetooth dla melomanów

Jeśli tym, na czym najbardziej nam zależy jest wysoka jakość dźwięku, wystarczy nam jeden ze standardowych modeli dostępnych na www.sferis.pl. Nie potrzebujemy przecież żadnych dodatkowych gadżetów i funkcji. Najważniejsze, by głośnik obsługiwał standard aptX. Warto jednak zainwestować w urządzenie z głośnikami stereo i wbudowanym bass-reflex.

Głośniki bluetooth dla podróżników

Jeśli bardziej od jakości dźwięku, zależy nam na mobilności, a rolą głośnika jest jedynie umilanie długich podróży, warto zwrócić uwagę na dodatkowo funkcje. Po pierwsze, urządzenie powinno być odporne na wstrząsy, pył, zachlapania (deszcz, woda morska) i wyróżniać się wzmocnioną konstrukcją. Fajnie, aby było wyposażone w zawieszki, pozwalające przymocować głośnik np. do plecaka turystycznego. Przydatne mogą się także okazać wypukłe przyciski (zwłaszcza w ciemności) oraz funkcja komunikatów głosowych.