Strona główna Zdrowie i Uroda Idealny sposób na gładką skórę – na zawsze!

Idealny sposób na gładką skórę – na zawsze!

652
PODZIEL SIĘ

Marzysz o idealnie gładkiej skórze każdego dnia, ale brzmi to jak coś niemożliwego? Wciąż zadajesz sobie pytanie, w jaki sposób pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze? Odpowiedzią jest metoda Depilacja laserowa Śląsk – Skinline, będąca prawdziwym hitem w branży kosmetycznej. Dla osób, które jej spróbowały nie istnieją już jednorazowe maszynki i depilatory mechaniczne. Podczas zabiegu światło lasera przenika w głąb włosa i niszczy jego cebulkę sprawiając, że ten nigdy nie odrasta. Ten rodzaj depilacji jest nie tylko wygodny, ale przede wszystkim bezpieczny, ponieważ nie narusza ciągłości tkanek skóry.

Jak się przygotować?

Skóra, z której chcemy pozbyć się włosków nie może być sucha i podrażniona, dlatego zrezygnować trzeba z preparatów złuszczających (peelingów). Na kilka dni przed zabiegiem warto natomiast zadbać o jej nawilżenia, np. przy pomocy dostępnych balsamów. Ważne jest, aby odstawić leki i zioła światłouwrażliwiające, jak na przykład dziurawiec czy nagietek. W tym czasie nie możemy również przechodzić infekcji bakteryjnej, wirusowej czy też grzybicznej. Z kolei tuż przed samym zabiegiem należy ogolić wszystkie włosy w miejscu, które poddane będzie działaniu lasera.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Tuż po depilacji skórę należy traktować bardzo delikatnie. Bezwzględnie zakazane jest wyrywanie włosków pęsetą, używanie depilatorów mechanicznych czy gorącego wosku. Nie wolno również opalać się i brać gorących kąpieli. Niewskazanym jest korzystanie z basenu i sauny przez około 3-6 dni po zabiegu. Depilowane miejsce najlepiej myć tonikiem lub żelem bez mydła, nie stosować maści z kwasami oraz witaminą A i C. Są to jednak minimalne wyrzeczenia w zestawieniu ze spektakularnym efektem końcowym.