Strona główna Motoryzacja Kawasaki Ninja H2 – niewiarygodna konstrukcja i techniczna doskonałość

Kawasaki Ninja H2 – niewiarygodna konstrukcja i techniczna doskonałość

171
PODZIEL SIĘ

Jedne z najpopularniejszych motocykli na całym świecie to dwukołowe maszyny japońskiej marki Kawasaki. Wielki koncern od początku swojego istnienia, czyli od roku 1961 systematycznie wprowadza na rynek coraz to nowsze modele swoich pojazdów. Za każdym razem zaskakuje innowacyjnymi technologiami oraz inteligentnymi rozwiązaniami i ulepszeniami. Ucieleśnieniem pasji, poszukiwania doskonałości technicznej oraz dążenia do osiągnięcia ideału na drodze jest model sportowego Kawasaki Ninja H2 z 2016 roku.

Sprzęgło antythoppingowe

Sprzęgło antyhoppingowe działa na zasadzie ogranicznika momentu obrotowego oraz wspomaga pracę dźwigni sprzęgła. W standardowych warunkach pracy funkcjonuje w trybie automatycznym, wspomagając minimalizację siły niezbędnej do naciśnięcia dźwigni. Natomiast w przypadku pojawienia się wysokiego momentu obrotowego, działającego w przeciwną stronę zapobiega poślizgowi tylnego kola. Tak samo dzieje się w sytuacji odwrotnej, gdy następuje silny wzrost momentu przenoszonego z silnika.

KQS

Specjalny mechanizm Kawasaki KQS służy szybkiej zmianie przełożeń, a także poprzez zmianę przełożeń bez sprzęgła przy całkiem otwartej przepustnicy pomaga kierowcom zmaksymalizować przyspieszenie na torze. KQS wykrywa uruchomienie dźwigni zmiany biegów i wysyła informację do ECU, który odcina zapłon. Dzięki temu zmiana przełożenia na wyższe możliwa jest bez konieczności użycia sprzęgła.

Supercharged engine

W przeciwieństwie do innych sprężarek firma Kawasaki zapewnia wysoką wydajność w szerokim zakresie stopni i ciśnień przepływu powietrza, co bezpośrednio przekłada się na duże przyspieszenie oraz zbędność użycia intercoolera. Dzięki temu silnik jest bardziej kompaktowy (mniejszy i lżejszy). Dodatkowo mały wzrost temperatury podczas jazdy oferuje wysoką wydajność sprężarki.

Więcej informacji znajdziesz na http://motohangar.pl/dealer-kawasaki/