Strona główna Zdrowie i Uroda Kosmetyki syntetyczne vs naturalne

Kosmetyki syntetyczne vs naturalne

41
PODZIEL SIĘ

 

Każdy marzy o tym, by mieć zdrowy organizm i piękny wygląd. Jednakże współczesne czasy wcale nie ułatwiają nam osiągnięcia tego efektu. Życie w ciągłym biegu, wszechobecny stres, zanieczyszczone powietrze, używki, zmartwienia i zła dieta automatycznie odbijają się na naszym wyglądzie. Cera staje się poszarzała, pozbawiona blasku, pojawiają się problemy skórne i zmarszczki. Wówczas sięgamy po najróżniejsze kosmetyki – kremy, maseczki, toniki, płyny micelarne i kosmetyki kolorowe przeznaczone do makijażu. Jednakże brak świadomości sprawia, że często uzyskujemy efekt odwrotny do zamierzonego. Zamiast poprawić kondycję skóry, szkodzimy jej. W czym tkwi problem? W wyborze kosmetyków….

Kosmetyki syntetyczne

Dostępne w każdej drogerii, w supermarketach, sklepach internetowych, a nawet na stacjach benzynowych kosmetyki syntetyczne cieszą się ogromną popularnością. Niejednokrotnie jednak, gdy przyjrzymy się im z bliska i przeanalizujemy ich skład okazuje się, ze nie są warte ani naszej uwagi, ani ceny, która musimy za nie zapłacić. W większości przypadków, poza wodą, posiadają w sobie oleje mineralne i silikony, sztuczne substancje aktywne, syntetyczne zapachy i dodatki SLS, SLES i PEG. Wielokrotnie zatem efekt, jaki reklamują producenci wcale nie jest tak piorunujący obiecują. Najczęściej bowiem okazuje się, że przy ich użyciu szkodzimy naszej skórze.

 

Kosmetyki naturalne

To bomba witaminowa w czystej postaci. Kosmetyki naturalne, jakie oferuje Drogeria Lilaróż,  powoli wdzierają się na rynek kosmetyczny. Zawarte w nich oleje roślinne, często pochodzące z ekologicznych upraw, tłoczone na zimno, wpływają korzystnie na naszą skórę i włosy. Tego typu kosmetyki to także bogactwo antyoksydantów, które są łatwo przyswajalne i zabezpieczają przed przedwczesnym starzeniem się oraz zmianami skórnymi. Zawarte w nich oleje, olejki, wyciągi i ekstrakty roślinne, mają działanie silnie nawilżające, wygładzające, odmładzające i przeciwzapalne. Warto zatem zapoznać się z oferta dostępną na www.drogerialilaroz.pl.