Strona główna Dom i wnętrze Łazienki w różnych stylach

Łazienki w różnych stylach

19
PODZIEL SIĘ

Aranżując wnętrze swojego mieszkania obieramy zazwyczaj pewien styl, którego później się trzymamy. Kierujemy się nim urządzając zarówno salon, kuchnię, jadalnię, sypialnię, pokoje dzieci, a nawet łazienkę. Przeglądając inspiracje w czasopismach czy na stronach internetowych, np. www.krzemien.com.pl, kusi nas wiele rozwiązań. Jak wybrać to najlepsze? Jak sprawić, by nasza łazienka zachwycała, a jednocześnie utrzymana była w takim samym stylu?

Łazienka w stylu retro

Ten styl lubi meble i akcesoria nawiązujące do minionych epok. Na podłodze znaleźć można terakotę w czarno – białą szachownicę, a ściany pokryte są białymi płytkami ułożonymi w cegiełkę lub kafelkami. Zakończone są ceramiczną listwą i zwykle nie sięgają do samego sufitu. Styl retro to również przywiązanie do szczegółów, jak na przykład uchwytów w meblach. W takiej aranżacji doskonale sprawdzają się wolnostojące wanny na lwich nogach i stylowe baterie.

Łazienka w stylu soft loft

To styl coraz chętniej wykorzystywany w aranżacjach wnętrz. Bazuje na chłodnych i oszczędnych w formie wnętrzach. Wszystko musi być dokładnie przemyślane. Dominuje naturalna kolorystyka, surowy beton, cegła, stal i szkło. Mile widziane są też uzbrojenia, kable i instalacje. Łazienka w tym stylu utrzymana jest najczęściej w szarej tonacji, z elementami starego złota lub miedzi. Niewiele jest w niej mebli i dodatków.

Łazienka w stylu eko

Coraz częściej decydujemy się na wprowadzanie ekologicznych rozwiązań w swoich domach. Aranżacja łazienki ekologicznej nawiązuje do natury. Odnajdziemy tu stonowane odcienie bieli, beżu, ecru, piaskowca i zieleni. Meble najczęściej wykonane są z drewna, a płytki na ścianach i podłodze maja fakturę kamienia. Dodatki również nawiązują do natury. Mowa tu o bambusowych matach, kamiennych mydelniczkach czy kwiatach w słomkowych donicach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLodzik