Strona główna Dom i wnętrze Jakie łóżeczko wybrać do pokoju dziecięcego?

Jakie łóżeczko wybrać do pokoju dziecięcego?

121
PODZIEL SIĘ

Łóżko to podstawowe wyposażenie każdego domu. Dorosły spędza w nim średnio 1/3 życia, noworodek natomiast około 300 dni w ciągu pierwszego roku swojego życia. Wybierając łóżeczko dla dziecka trzeba pamiętać, że nie może być tylko dopasowane do wystroju pokoju, ale przede wszystkim musi być funkcjonalne i bezpieczne.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów łóżeczek. Dla noworodka najlepsze będzie z funkcją 2- lub 3- poziomowej regulacji położenia dna. Są też takie z opuszczanym bokiem, które można dostawić do łóżka rodziców. W większości łóżeczek dla niemowlaków można wyjąć niektóre szczebelki. Dzięki temu dziecko, które już umie chodzić, będzie mogło samodzielnie je opuszczać. Należy pamiętać, że materac w takim łóżeczku nie powinien być zbyt miękki, ale też niezbyt twardy. Wskazane są także materiałowe ochraniacze, chroniące maluszka przed wsadzeniem rączki lub nóżki między szczebelki. Do łóżeczka warto włożyć specjalną poduszkę dla niemowlaka https://moleo.pl/pol_m_DZIECKO_PODUSZKI_DO-KARMIENIA-1444.html . Zapewnia ona prawidłowe ułożenie główki dziecka i bezpieczną pozycję całego ciała, która zapobiega zadławieniu w razie ulewania.

Większe łóżeczka mogą posłużyć maluchowi przez wiele lat. Dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach. Z czasem można je dostosować do potrzeb starszego dziecka, zdejmując przedni rząd szczebelek. W ten sposób powstanie tapczanik, który posłuży nawet do 5 roku życia. Niektóre modele mają również regulowane zagłówki i dodatkowe pojemniki do przechowywania różnych rzeczy, np. pościeli czy zabawek.

Dla kilkuletniego dziecka można zakupić łóżeczko, które będzie rosło razem z nim. Można także nabyć sofę dziecięcą https://moleo.pl/pol_m_MEBLE_SOFY-1407.html  . Jest to ciekawy mebelek, dostępny w różnych kształtach i kolorach. Dzięki wielu motywom (np. w samochodziki, kwiatuszki czy postaci z bajek) będzie idealnie pasować do każdego pokoju dziecięcego.

Każdy rodzic szukający łóżeczka dla dziecka powinien pamiętać, że jest to mebel, w którym jego pociecha spędza bardzo dużo czasu. Musi więc ono być solidne i bezpieczne. Powinno być też dopasowane do potrzeb i zainteresowań dziecka.