Strona główna Biznes O celach, zaletach i etapach produkcji filmów szkoleniowych

O celach, zaletach i etapach produkcji filmów szkoleniowych

267
PODZIEL SIĘ

W dzisiejszych czasach film szkoleniowy stanowi niezwykle popularną i bardzo nowoczesną metodę edukacyjną i instruktażową, pozwalającą na przekazanie treści w sposób precyzyjny, a jednocześnie szybki. Co ważne, forma audiowizualna jest atrakcyjna dla odbiorców, a przy tym umożliwia zdecydowanie dokładniejsze przedstawienie zagadnień i przyswojenie poruszanych kwestii, aniżeli jakakolwiek inna metoda szkoleniowa. Wobec tego filmy szkoleniowe są doskonałym dopełnieniem i urozmaiceniem szkoleń, konferencji i innych.

Podstawowe cele filmów szkoleniowych

Głównym celem filmu szkoleniowego jest edukacja. Na odbiorcę znacznie większy wpływ mają użyte w nim obraz, ruch i dźwięk, aniżeli środki wykorzystywane przez tradycyjne metody dydaktyczne. A to dlatego, że widzowie w łatwiejszy i szybszy sposób przyswajają prezentowane treści.

Zalety płynące z posiadania filmów szkoleniowych

W przeciwieństwie do pozostałych form dydaktycznych film szkoleniowy jest gwarancją oszczędności czasu i pieniędzy. Raz wyprodukowany film daje możliwość wielokrotnego korzystania z nagrania. Poza tym w sposób kreatywny i ciekawy przekazuje często skomplikowane informacje, a przy tym podnosi kwalifikacje oraz rozwija umiejętności jego odbiorców.

Poszczególne etapy procesu produkcji

Po opracowaniu scenariusza (na bazie ustalonego wcześniej pomysłu i planu) możliwa jest produkcja, która przede wszystkim polega na pracach na planie zdjęciowym. Kiedy materiał jest już nagrany przechodzi się do kolejnego etapu, tzw. postprodukcji. Obejmuje ona montaż filmu, jego udźwiękowienie, a także dodanie ewentualnych animacji. Gotowy film szkoleniowy, zatwierdzony przez zleceniodawcę przekazywany jest klientowi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://filmowa.pl/