Strona główna Biznes Pracuj wydajnie bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz!

Pracuj wydajnie bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz!

165
PODZIEL SIĘ

Praca współcześnie nie musi oznaczać siedzenia przez 8 godzin w biurze. Obecnie pracodawcy są na tyle elastyczni, że umożliwiają swoim pracownikom pracę zdalną. Wielu z nich zdaje sobie również sprawę, że specyfika pracy wymaga pracowania z dala od biura, bliżej klientów, w trasie. Jakie udogodnienia i narzędzia warto sprawdzić, aby pracownicy mogli stale wykonywać swoją pracę na najwyższym poziomie?

Aplikacje mobilne dedykowane dla firm

Podstawowym narzędziem stosowanym przez pracowników zdalnych czy terenowych jest stosowanie dedykowanych aplikacji na telefon czy na tablet. Tego rodzaju rozwiązania tworzone są na specjalne zamówienie: ich funkcjonalność dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Zadaniem aplikacji może być łatwiejszy dostęp do wewnętrznych baz danych firmy lub też lepsza komunikacja z innymi pracownikami. Wiele aplikacji umożliwia także wypełnianie tasków stworzonych przez przełożonego. Aplikacje tworzone są w oparciu o rozmowy i obserwacje wykonawcy – często zostaje on skonfrontowany z pracownikami i pyta, z jakimi problemami spotykają się w pracy na co dzień, i co aplikacja może zmienić. Aplikacje tworzone są na wszystkie systemy operacyjne telefonów komórkowych. Najczęściej dodawane są w ręce klienta w języku angielskim lub polskim. Po ich wdrożeniu klient może liczyć na wsparcie techniczne oraz pomoc wykonawcy w razie awarii.

Praca w chmurze

Jedną z zalet pracy przy komputerze jest dzisiaj możliwość pracy zdalnej. Jest to możliwe, kiedy zadania wykonywane przez pracownika mogą być rozliczane poprzez sieć lub też systemy wewnętrzne firmy. Wielu pracodawców oszczędza w ten sposób na przestrzeni biurowej czy też na licencjach. Wystarczy skorzystać z chmur obliczeniowych! Znajdziemy na nich dość miejsca dyskowego, jak również liczne programy, z których możemy korzystać na zasadzie abonamentu.

Sprawdź ofertę konsultantów technologicznych http://sidgroup.pl