Strona główna Pozostałe Sprzedaj przeczytane książki – daj im „drugie życie”

Sprzedaj przeczytane książki – daj im „drugie życie”

100
PODZIEL SIĘ

Wydawnictwa w kraju i na świecie wyrastają na rynkach jak grzyby po deszczu. Każde z nich wydaje coraz to więcej nowszych książek sprzedawanych w tysiącach egzemplarzy. Niektóre z nich są perełkami, inne tak zwanymi „odmóżdżaczami”, a reszta jest zależna od preferencji czytacza. Posiadanie ich wszystkich byłoby marzeniem każdego książkoholika. Niestety o ile zasobność portfela jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem to ilość miejsca w mieszkaniu już nie bardzo. W pewnym momencie ilość książek przewyższa rozmiary zdrowego rozsądku i trzeba się, niektórych pozbyć. Tylko gdzie można je sprzedać?

Antykwariat

Pierwszym miejscem jakie powinno przyjść na myśl jeśli chodzi o sprzedaż książek to antykwariat. W tradycyjnym znaczeniu był to sklep z antykami. Dzisiaj częściej znaleźć w nich można używane książki. Wybierając się do niego z niepotrzebną nam już literaturą, antykwariusz wycenia poszczególne egzemplarze proponując za nie jakąś cenę. Zwykle nie jest ona duża, ponieważ w końcu antykwariat to biznes, a jego właściciel też chce na tym zarobić. Jednakże sprzedając książki do antykwariatu dostają one szansę znalezienia nowego właściciela. Antykwariaty dzielą się na te stacjonarne i internetowe. Jeśli książek jest dużo warto skorzystać z usług w wersji internetowej. Właściciel tej „księgarni” sam często przyjeżdża obejrzeć książki i wybiera, które z nich nadają się do sprzedaży. W momencie ich odkupienia i wystawienia na stronie internetowej antykwariatu, więcej osób ma szansę je zauważyć i zdecydować czy nie podarować im „drugiego życia”.

Grupy facebookowe

Facebook stał się popularnym serwisem społecznościowym zrzeszającym ze sobą grupy osób o podobnych zainteresowaniach. W wielu przypadkach zakładane są grupy, w których można wystawić na sprzedaż swoje książki. Nie tylko oferta trafi do głównych zainteresowanych, ale również otrzyma się więcej pieniędzy. W końcu nie uczestniczy w tej transakcji żaden pośrednik.

Serwisy aukcyjne

Innym miejscem, podobnym do grup facebookowych są serwisy aukcyjne typu Allegro. Można na nich bez przeszkód wystawić swoje książki pojedynczo lub jako zestawy. Plusem takiej sprzedaży jest, że większą ilość pieniędzy uzyskuje się z podarowania książkom drugiego życia. Niestety stosując tę metodę takie serwisy pobierają opłaty.

Makulatura

Ostatnim miejscem gdzie można sprzedać stare książki jest skup makulatury. Nie jest to wspaniałe rozwiązanie, ale w pewnym sensie książki otrzymują „drugie życie”. Nie jest ono dokładnie takie jak pierwsze, ale za to nowe i również potrzebne dla ludzi.

„Drugie życie” dla książek nie zawsze może wyglądać tak samo, ale jest możliwe do wykonania, a przy tym zarobienia trochę pieniędzy. Wystarczy dobrze poszukać aby podarować swoim literackim egzemplarzom nowy, przytulny dom (albo i nie).

Miejsca gdzie możecie podarować książkom „drugie życie”:

Adres: ul. Piłsudskiego 37B, 05-091 Ząbki (okolice Warszawy)

Telefon: +48 514 092 855

E-mail: amicus@skupujemyksiazki.pl

  • Tezeusz – antykwariat i księgarnia

Adres: Lubień 1119, 34-734 Lubień

Telefon: 18 549 20 10

E-mail: sklep@tezeusz.pl

  • Antykwariat Kwadryga

Adres: ul. Wilcza 29 A lok.25, 00-544 Warszawa

Telefon: 22 622 11 54

E-mail: antykwariat@kwadryga.com

  • Antykwariat Bazar

Adres: ul. Piotrkowska 37, Łódź

Telefon: (42) 207-34-77

E-mail: antykwariatbazar@tlen.pl

  • Antykwariat Atticus

Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 12, 00-325 Warszawa

Telefon: +48 22 826 73 23

E-mail: atticus@atticus.pl