Strona główna Pozostałe Wakacje w Peru

Wakacje w Peru

124
PODZIEL SIĘ

Peru to nie tylko kolebka jednej z najstarszych cywilizacji na świecie – to przede wszystkim piękny kraj, która zachęca swoimi malowniczymi terenami wspaniałymi krajobrazami. Tutaj możemy poznać wiele intrygujących ludzi, kultur, a także zwyczajów. Dobrze więc zastanowić się, w jakie miejsca się udać, aby jak najwięcej poznać i zobaczyć.

Nasze wakacje w Peru mogą zacząć się od wizyty w Limie – stolicy i zarazem największym mieście tego kraju. Nazywana jest miastem kontrastów ze względu na zderzenie się tradycji z nowoczesnością. Z jednej strony znajduje się tu Plaza de Armas, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, z drugiej zaś możemy wybrać się do nowoczesnej dzielnicy Miraflores lub przejść przez slumsy ciągnące się wzdłuż wybrzeży Oceanu Spokojnego. Wakacje w Peru nie mogą się odbyć bez wizyty w Parku Paracas oraz Islas Ballestas. Występuje tu bogata fauna zwierzęca – flamingi, albatrosy, pingwiny, kormorany, a także lwy morskie. Wycieczki odbywają się łódkami, więc możemy z bliska obserwować tutejszą roślinność i zwierzęta.

Intrygującym miejscem znajdującym się w Wietnamie jest Oaza Huacachina, znajdująca się na pustyni Atacama. Oaza jest jedną z największych atrakcji turystycznych, możemy obserwować piękne widoki, relaksować się, ale również udać się na zorganizowaną wycieczkę jeepami po pustyni. W pobliżu miejscowości Nazca znajduje się tajemniczy system linii, które z lotu ptaka przypominają rośliny, zwierzęta, a także figury geometryczne. Zostały one stworzone przez Indian Nazca, nie do końca wiadomo jednak, czemu miały służyć i do dziś stanowi to jedną z największych zagadek świata.

Drugim co do wielkości miastem w Peru jest Arequipa, położona na wysokości 2325metrów nad poziomem morza. Tutejsze budowle zostały wykonane z białych kamieni wyrzuconych przez wulkan El Misti. Warto więc wybrać się na spacer po okolicy i podziwiać piękne fasady, dwupoziomowe arkady, palmy, a także przepiękną fontannę. Miasto Arequipa zostało umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO.