Strona główna Pozostałe Jak zaoszczędzić kupując podręczniki szkolne

Jak zaoszczędzić kupując podręczniki szkolne

104
PODZIEL SIĘ

Każdy początek roku szkolnego niesie w sobie stres przede wszystkim dla rodziców. To część roku, z wyjątkiem okresów świąt w naszej kulturze, która generuje największe wydatki w budżecie domowym, zwłaszcza, gdy dzieci jest więcej niż jedno. Dlatego każda opcja zminimalizowania kosztów szkolnych jest dla każdego rodzica na wagę czystego złota. Są koszty, które po prostu trzeba ponieść, jak wydatki na zakup podręczników szkolnych, jednak można przynajmniej spróbować je obniżyć. Jak to zrobić?

Kupować podręczniki w internecie ze stron wydawnictw

Posiadając już listę obowiązkowych podręczników szkolnych widać, że przy każdej pozycji wpisane jest wydawnictwo, które je drukuje i dostarcza. Każda tego rodzaju firma prowadzi własną stronę internetową z internetową księgarnią. Jeżeli mają to być nowe podręczniki warto ich poszukiwanie zacząć właśnie tam, ich ceny na pewno będą niższe bez żadnych pośredników.

Internetowa platforma sprzedażowa

Jeżeli dopuszczamy, że podręczniki szkolne dla naszego dziecka mogą być używane, warto poszukać ich na portalach sprzedaży rzeczy używanych, czyli allegro.pl. Przy odrobinie szczęścia można trafić na zupełnie nowe i nieużywane podręczniki, a ich cena powinna być dużo niższa niż u dystrybutora. Chyba, że są to książki unikalne, o które trzeba zawalczyć.

Zakupy w szkole

Od kiedy funkcjonuje szkoła publiczna zawsze można było kupować podręczniki używane w szkole. Na koniec roku szkoły zwyczajowo organizują giełdę używanych podręczników, gdzie za zupełnie umowne pieniądze można kupić książki często w bardzo dobrym stanie. Jeszcze jakiś czas temu szkoły miały prawo zapraszania do siebie wydawnictw czy hurtowni podręczników i można było nowe książki kupić we własnej szkole, ale zasady zdrowej konkurencji zmieniły ten zwyczaj, niestety na niekorzyść.

Antykwariat

Już tradycyjnie każdy rodzic kupujący podręczniki szkolne dla swojego dziecka powinien udać się do antykwariatu. Tam zawsze i przez cały roku funkcjonuje półka z używanymi podręcznikami szkolnymi i nie trzeba dodawać, że o wiele tańszymi niż w księgarniach. Antykwariat skupuje książki używane, ale zawsze w dobrym stanie, co gwarantuje, że podręcznik dotrwa do końca każdego roku. Właściciel antykwariatu doskonale orientuje się w kwestii podaży i popytu podręczników, dlatego ich cena jest zawsze dostępna i optymalna. Wiele antykwariatów buduje swoją stronę www, z której bezpośrednio można kupować podręczniki online. Dokładny ich opis i fotografia gwarantuje z kolei, że zakupiony podręcznik odpowiada ich rzeczywistemu wyglądowi. Od jakiegoś czasu antykwariaty wdrożyły również usługę dostarczania książek, w tym podręczników do domu. Dlatego antykwariat pozostaje od wielu lat jednym z najrzetelniejszych sposobów zakupu tanich podręczników szkolnych i oferuje największe możliwości oszczędzenia.
Wśród antykwariatów, warto sprawdzić ofertę: Amicus internetowa sprzedaż książek, Antykwariat Tezeusz, Antykwariat Kwadryga czy Antykwariat Królicza Jama.

Bookcrossing

Wiele bibliotek posiada u siebie półkę, gdzie zostawia się książki, również podręczniki, dla osoby, która po prostu bierze je sobie do domu. Bez pytania i bez opłat.